Субота, 14.12.2019, 04:17

Приєднуйся до нас у фейсбук Приєднуйся до нас у Instagram Готуємось до ЗНО
Категорії розділу
Спорт [21]
Спортивні новини ЛДГІЛ
Навчання [20]
Навчання ЛДГІЛ
Різне [158]
Різне
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Циклова комісія суспільних та економічних дисциплін

Гудкова Ірина Василівна,
голова циклової комісії розповідає про роботу свого підрозділу

Комісія  суспільних та економічних дисциплін пройшла свою історію становлення.

Викладання суспільних дисциплін у Лисичанській штейгерській школі відбувалось з моменту її існування. На той час навчальний план школи передбачав  предмети «Закон Божий» і «Російська історія». В стислій анотації програм з предметів обмовлялося: по «Закону Божому» - історія Ветхого і Нового завітів. Катихизис. Богослужіння. (Катихизис – керівництво, що містить основні положення християнського віровчення (пояснення автора); «Російська історія» - Російська історія по Іловайському. Закон Божий надходив до вступних екзаменів в штейгерську школу. Слід сказати, що вивченню Закону Божого в школі приділялася особлива увага. Так, з 1909 року, коли на викладання предмету було покликано особливого священика, в будівлі школи напередодні неділі та святкових днів служили цілонічні пильнування. 

У 1923 році на першому курсі Лисичанського гірничого технікуму з нашого циклу викладалися історія та суспільствознавство. На другому  - рахівництво.  Вже у 1933 році цикл суспільних дисциплін об’єднали з гуманітарними в одну циклову комісію – «ІСТОРИКО-МОВОЗНАВЧУ». Цей рік можна вважати початком офіційного існування нашого методичного підрозділу. 1939 рік ознаменувався організаційними перебудовами у складі циклових комісій, було створено сім комісій. Наша називалась «СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА». Отже з цього моменту вона бере свій початок як самостійний методичний підрозділ. У 1965 році при технікумі була відкрита спеціальність «Планування на підприємствах гірничої промисловості», а на вечірньому відділенні  - «Бухгалтерський облік». З настанням 1969 року спеціальність «Планування…» була закрита.

З відкриттям у 80-х роках ХХ століття у технікумі спеціальності «Економіка підприємства», економічні дисципліни було відокремлено в самостійну  комісію. І у 2011 році знову запрацювала об’єднана циклова комісія «СУСПІЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН». 

За весь період існування комісії робота її була спрямована на формування у студентської молоді громадянської позиції, розвиток інтелектуальних здібностей, вміння орієнтуватися у соціальному житті,  приймати активну участь у соціально-громадських заходах, критично, по діловому ставитись до процесів  в соціумі, розвивати свої професійні уміння та навички. 

Нові покоління викладачів циклової комісії СУСПІЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН підтримують традиції, напрацьовані своїми старшими колегами.

Комісія суспільних та економічних дисциплін налічує шість аудиторій і музей історії гірничого технікуму. В кабінетах налічується багато дидактичного матеріалу з предметів та дисциплін. Це підручники, словники, таблиці, плакати, історичні карти, комп’ютерні програми. Викладачі постійно поповнюють матеріальну базу. Придбають новітню літературу, відеофільми, електронні підручники. 

Особливої уваги заслуговує музей історії технікуму, який успішно працює з 1973 року. Основна відповідальність за стан і роботу музею полягає на викладачах нашої комісії.  Вони дбайливо бережуть і поповнюють музейні експозиції. Відкрився музей історії ЛГТ завдяки його засновникам П.С. Мордвинову, директору технікуму на той час та його заступникові з навчальної роботи М.М. Гвадзабія. Ця подія відбулася до 100-річча технікуму. Загальна площа його 113 м2, 2 зали, в яких нараховується більше 2000 експонатів. Найбільш цінні з них оригінальні фотографії штейгерів школи 1885р., альбом фотографій до 25-ти річчя штейгерської школи, атестат про закінчення школи, похвальний лист. Ексклюзивними експонатами є шість скульптур з серії старий Донбас В.І. Пухальського. Першим завідувачем музею була Пафьорова Ю.М., викладач ЛГТ, яка працює і зараз. На 1973 рік музей нараховував 10 експозицій, зараз їх кількість 22.  

Мета циклової комісії – соціалізація особистості в сучасному світі, формування  компетентних фахівців, спроможних вирішувати складні виробничі  та життєві проблеми.

Методична проблема  

- Формування нового світу людини, її громадської та національної сутностей шляхом надання якісних знань та умінь;

- Виявлення творчих здібностей та розвиток інтелекту студентської  молоді;

- Впровадження сучасних методів у навально – виховний процес з метою оптимізації та модернізації освітнього процесу.

На цикловій комісії готують ФАХІВЦІВ З ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВА. 

 Економіст  з освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст може брати активну участь у підготовці перспективних і річних планів виробництва, розробляти техніко-економічні нормативи матеріальних і трудових витрат для визначення собівартості продукції,  вести облік виконання планових завдань, розробляти планово-розрахункову вартість на основні види сировини, матеріалів, палива, енергії.

Може займати посади  економіста, економіста з планування, економіста зі збуту, техніка з нормування праці, економіста з матеріально-технічного постачання, техніка з праці.

Дисципліни,  які викладаються на цикловій комісії

Всесвітня історія

Історія України

Людина і світ

Основи філософських знань

Економічна теорія

Соціологія

Політична економія

Основи правознавства

Економіка, організація і планування виробництва

Економіка галузі

Економіка підприємств

Вступ до спеціальності «Економіка підприємства»

Бухгалтерський облік

Планування та організація діяльності підприємств

Економіка і нормування праці

Управління витратами

Економічний аналіз

Фінансовий облік

Фінанси підприємств

Основи маркетингу

Зовнішньоекономічна діяльність

Правове регулювання діяльності підприємства

Студенти спеціальності «ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА» проходять практичне навчання:

- Користувача ПЕОМ;

- Технологічна практика;

- Переддипломна практика.

Студентське життя

 

Викладачі циклової комісії плідно працюють зі студентами різних спеціальностей щодо розвитку пошуково-дослідницької роботи, здібностей студентів в цьому напрямку і це дає значні результати.

 

Методична співпраця

Наша комісія підтримує зв’язки з соціально-економічною комісією державного коледжу економіки і торгівлі міста Луганська. Багато років  ми співпрацюємо з кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін  ДонДТУ  в особі її завідувачки кандидата філософських наук Патерикіною В.В. Викладачі циклової комісії Суханова В.В., Гудкова І.В. протягом десяти років, з 1999 по 2009 рік, працювали на цій кафедрі асистентами.

Викладачі циклової комісії активно беруть участь у роботі обласного методичного об’єднання викладачів соціальних дисциплін при Раді директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області. Так у квітні 2013 року на базі ЛГТ відбулося  спільне засідання об’єднань викладачів соціальних дисциплін і світової літератури, в якому брали участь викладачі з багатьох технікумів та коледжів Луганської області. 

Події циклової комісії  неодноразово друкувались на сторінках газети  м. Лисичанська «Новий путь». Матеріали для газети традиційно підготовлює голова комісії Гудкова І.В.