Четвер, 20.02.2020, 18:03

Приєднуйся до нас у фейсбук Приєднуйся до нас у Instagram Готуємось до ЗНО
Категорії розділу
Спорт [21]
Спортивні новини ЛДГІЛ
Навчання [22]
Навчання ЛДГІЛ
Різне [175]
Різне
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ  СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

 
Гудкова Ірина Василівна, 
голова циклової комісії розповідає про роботу свого підрозділу

Викладання соціальних  дисциплін у Лисичанській штейгерській школі відбувалось з моменту її існування. На той час навчальний план школи передбачав  предмети «Закон Божий» і «Російська історія». В стислій анотації програм з предметів обмовлялося: по «Закону Божому» - історія Ветхого і Нового завітів. Катихизис. Богослужіння. (Катихизис – керівництво, що містить основні положення християнського віровчення (пояснення автора); «Російська історія» - Російська історія по Іловайському. Закон Божий надходив до вступних екзаменів в штейгерську школу. Слід сказати, що вивченню Закону Божого в школі приділялася особлива увага. Так, з 1909 року, коли на викладання предмету було покликано особливого священика, в будівлі школи напередодні неділі та святкових днів служили цілонічні пильнування. 

У 1923 році на першому курсі Лисичанського гірничого технікуму з нашого циклу викладалися історія та суспільствознавство. На другому  - рахівництво.  Вже у 1933 році цикл суспільних дисциплін об’єднали з гуманітарними в одну циклову комісію – «ІСТОРИКО-МОВОЗНАВЧУ». Цей рік можна вважати початком офіційного існування нашого методичного підрозділу. 1939 рік ознаменувався організаційними перебудовами у складі циклових комісій, було створено сім комісій. Наша називалась «СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА». Отже з цього моменту вона бере свій початок як самостійний методичний підрозділ. У 1965 році при технікумі була відкрита спеціальність «Планування на підприємствах гірничої промисловості», а на вечірньому відділенні  - «Бухгалтерський облік». У 1969 року спеціальність «Планування…» була закрита.

З відкриттям у 80-х роках ХХ століття у технікумі спеціальності «Економіка підприємства», економічні дисципліни було відокремлено в самостійну  комісію. І у 2011 році знову запрацювала об’єднана циклова комісія «СУСПІЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН». 

За весь період існування комісії робота її була спрямована на формування у студентської молоді громадянської позиції, розвиток інтелектуальних здібностей, вміння орієнтуватися у соціальному житті,  приймати активну участь у соціально-громадських заходах, критично, по діловому ставитись до процесів  в соціумі, розвивати свої професійні уміння та навички. 

Нові покоління викладачів циклової комісії соціальних дисциплін підтримують традиції, напрацьовані своїми старшими колегами. Досвідчені викладачі з індивідуальним виразом у викладанні суспільних дисциплін плідно працювали протягом більш ніж 40 років у складі циклової комісії, це   Лаврентьєва Світлана Іванівна, Панфьорова Юлія Миколаївна.

З 2005 року циклову комісію соціальних дисциплін очолює Гудкова Ірина Василівна, викладач історії, соціології, філософії.

Вимоги часу постійно потребують змін, яке виразилось у поновленні об’єднання двох циклових комісій знов згуртувало викладачів суспільного й економічного профілю.  

Викладацька праця проходить у сімох аудиторіях, які відведені для нашого педагогічного підрозділу. Вони оснащені великою кількістю дидактичного матеріалу для навчання студентів. Наша матеріальна база постійно поповнюється новітньою літературою, відеофільмами, електронними підручниками. Велике пізнавальне значення має музей історії коледжу, за діяльність якого відповідає голова циклової комісії. В музеї зберігаються експонати й документи з часів заснування коледжу як штейгерської школи, періоду ІІ-ї світової війни та більш сучасних етапів роботи коледжу. 

Засновано музей у 1973 року. Відкрився музей історії завдяки його засновникам П.С. Мордвинову, директору технікуму на той час та його заступникові з навчальної роботи М.М. Гвадзабія. Ця подія відбулася до 100-річча навчального закладу Загальна площа його 113 м2, 2 зали, в яких нараховується більше 2000 експонатів. Найбільш цінні з них оригінальні фотографії штейгерів школи 1885р., альбом фотографій до 25-ти річчя штейгерської школи, атестат про закінчення школи, похвальний лист. Ексклюзивними експонатами є шість скульптур з серії старий Донбас В.І. Пухальського. Першим завідувачем музею була Панфьорова Ю.М., викладач технікуму, коледжу. На 1973 рік музей нараховував 10 експозицій, зараз їх кількість 22.  Завдяки викладачам циклової комісії й адміністрації коледжу експонати музею дбайливо бережуться і поповнюються його експозиції. 

Мета циклової комісії – соціалізація особистості в сучасному світі, формування  компетентних фахівців, спроможних вирішувати складні виробничі  та життєві проблеми.

Методична проблема  
- Формування нового світу людини, її громадської та національної сутностей шляхом надання якісних знань та умінь;
- Виявлення творчих здібностей та розвиток інтелекту студентської  молоді;
- Впровадження сучасних методів у навально – виховний процес з метою оптимізації та модернізації освітнього процесу.

Дисципліни,  які викладаються на цикловій комісії
Всесвітня історія
Історія України
Історія: Україна і світ
Громадянська освіта
Основи філософських знань
Соціологія
Основи правознавства
Студентське життя
 
Викладачі циклової комісії плідно працюють зі студентами різних спеціальностей щодо розвитку пошуково-дослідницької роботи, здібностей студентів в цьому напрямку і це дає значні результати. Так, приймається участь у обласних студентська конференція за темою «Українська молодь. Національна свідомість. Громадянськість. Духовність».  Наші студенти вже 12 років поспіль приймають участь у цій конференції в різних її секціях. Конференція має конкурсний характер. У кожній секції визначаються кращі три роботи. Наші студенти теж отримують призові місця –  секція «Україна у Європейському просторі».

Викладачі циклової комісії активно співпрацюють з краєзнавчим музеєм м. Лисичанська.

Події циклової комісії  неодноразово друкувались на сторінках газети  м. Лисичанська «Новий путь». Матеріали для газети традиційно підготовлює голова комісії Гудкова Ірина Василівна.