П`ятниця, 16.04.2021, 04:50

Приєднуйся до нас у фейсбук Міністерство освіти і науки України ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ Готуємось до ЗНО Безпечний інтернет сайт Науковометодичного центру ВФПО
Категорії розділу
Спорт [23]
Спортивні новини ЛДГІЛ
Навчання [32]
Навчання ЛДГІЛ
Різне [296]
Різне
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Циклова комісія «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»

Полупан Сергій Миколайович, 
голова циклової комісії розповідає про роботу свого підрозділу

Об'єднання дисциплін автомобільного та загальнотехнічного напрямку призвело до створення циклової комісії «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів», яка згуртувала викладачів з високим професійним рівнем, що склали традиції науковості, культ технічної грамотності.
Викладання  загальнотехнічних дисциплін розпочалося  у штейгерській школі ще з періоду 1873-1910 років і забезпечувало підготовку учнів  школи до вивчення фахових дисциплін. Циклова комісія «Загальнотехнічних дисциплін» була самостійним методичним підрозділом з 70-х років 20-го століття.  У 2018 році відбулося злиття цієї найстарішої циклової комісії з наймолодшою у коледжі цикловою комісією «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»,відкритою у 2002 році, у складі якої викладачі загальнотехнічних дисциплін продовжують навчати студентів основам технічних знань, здатності науково організувати свою працю, здобувати нові знання, розвивати просторову уяву, працювати з технічною документацією різного рівня, збагачувати свій науковий та гуманістичний світогляд як майбутніх фахівців, формувати у студентів розуміння, що процес навчання супроводжує професійну діяльність протягом усього життя.

Наших випускників  чекає транспортна інфраструктура регіону,  цей факт обумовлює стабільний попит на спеціальність у абітурієнтів. 
Перший випуск молодших спеціалістів для автомобільної галузі України відбувся у 2006 році, і  46 випускників отримали дипломи техніка-механіка. 
За роки свого існування на комісії була створена оснащена матеріально-технічна база, яка дає можливість майбутнім технікам-механікам отримати професійні навички. Викладачами комісії складено навчально-методичне забезпечення автомобільних дисциплін згідно з сучасними вимогами, що дало початок формуванню електронного банку навчально-методичних комплексів дисциплін і навчальних практик у коледжі.  Більшість викладачів  циклової комісії мають  досвід роботи на автопідприємствах. Викладання ведеться на високому професійному рівні, із застосуванням новітніх освітніх технологій. Профільні  дисципліни для підготовки техніків-механіків пов’язані з будовою, експлуатацією, обслуговуванням та ремонтом автомобільної техніки. 

Під час занять реалізується основна мета навчання:
- навчити молодшого спеціаліста розуміти сутність та соціальну значимість своєї майбутньої професії;
- бути здатним науково організувати свою працю, бути готовим до застосування комп’ютерної техніки у галузі професійної діяльності;
- знати основи підприємницької діяльності та особливості підприємництва у професійній сфері;
- бути готовим до постійного професійного зросту, здобуття нових знань.
 
На цикловій комісії готують спеціалістів кваліфікації технік-механік. 

У своєму розпорядженні комісія автомеханічних дисциплін має лабораторії: 
«Будова автомобілів»; 
«Технічна експлуатація та ремонт автомобілів»; 
«Електротехніка та електроніки» 

Кабінети:
«Електрообладнання автомобілів і автомобільні двигуни»;
«Будова автомобілів та теорія і конструкція автомобілів»;
«Ремонт автомобілів і двигунів».
«Загальнотехнічні дисципліни»
 
Навчальні майстерні:
«Монтажно-демонтажна»
 Навчальний гараж
 
Дисципліни,  які викладаються на цикловій комісії:

Автомобілі 
Електрообладнання автомобілів
Безпека життєдіяльності
Технологія конструкційних  матеріалів
Використання експлуатаційних матеріалів та економія паливо-енергетичних ресурсів
Технічна експлуатація автомобілів
Основи технології ремонту
Основи охорони праці
Автомобільні перевезення
Правила безпеки дорожнього руху
Організація та планування підприємств
Технології

Креслення 
Інженерна графіка 
Матеріалознавство 
Теоретична механіка 
Технічна механіка 
Опір матеріалів
Деталі машин 
Основи гідравліки 
Гідравліка та гідропривід 
Загальна електротехніка 
Електротехніка з основами електроніки 
Основи промислової електроніки  


Практичне навчання
Навчальні практики
Слюсарна практика
Верстатна практика
Демонтажно-монтажна
Практика на АТП і СТОА
Виробничі практики
Технологічна  практика
Переддипломна практика
 
Підготовка ТЕХНІКІВ-МЕХАНІКІВ здійснюється для професійної діяльності в галузі транспорту і транспортної інфраструктури.
 
ТЕХНІК-МЕХАНІК може займати посади: механік, механік автомобільної колони (гаража), механік з ремонту транспорту, механік дільниці, механік цеху, механік виробництва, технік-конструктор, технік-технолог, технік з підготовки виробництва, майстер виробничого навчання водінню.
Програмою навчання майбутніх техніків-механіків передбачено отримання посвідчення водія категорії «С1». За допомогою майстрів виробничого навчання проводиться практичне водіння автомобілів на спеціальному майданчику і маршрутах міста.
 

Студентське життя
Студентське життя студентів автомеханічної справи насичене і різноманітне. Студенти беруть участь у всіх конкурсах, що проводяться в коледжіі: «Ну-мо хлопці», «Брейн-ринг», у всіх спортивних заходах, відвідують  спортивні секції. На комісії проводиться КВК - на краще знання дисциплін, технічні конференції після проходження практик. Студенти ІІ-ІV курсів беруть участь у міських та обласних  науково-дослідницьких конференціях  з енергозбереження.
Яскраво проходить щорічне свято «Посвячення до професії», до якого залучають не тільки студентів спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів». У цьому заході бере участь багато студентів з інших відділень. Посвячення проходить в урочистій обстановці актового залу, самодіяльні артисти готують концерт з багатьма номерами в різних жанрах, кращі студенти отримують нагороди за досягнення в навчанні, спорті, громадській діяльності.    

Методична співпраця
Циклова комісія автомеханічних дисциплін  має зв'язки із спорідненими комісіями Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля. 
Викладачі циклової комісії активно беруть участь у роботі обласних методичних об’єднань  викладачів автомобільних дисциплін, викладачів електротехніки, механіки, графіки.