Вівторок, 29.09.2020, 15:13

Приєднуйся до нас у фейсбук Міністерство освіти і науки України ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ Готуємось до ЗНО Безпечний інтернет
Категорії розділу
Спорт [23]
Спортивні новини ЛДГІЛ
Навчання [29]
Навчання ЛДГІЛ
Різне [214]
Різне
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Циклова комісія маркшейдерських дисциплін

БОРИСОВА Наталія Володимирівна, голова циклової комісії маркшейдерських дисциплін,
розповідає про роботу свого підрозділу
 
 
Історія циклової комісії бере свій початок з моменту відкриття Лисичанської штейгерської школи (1873р.). Штейгери - майстри гірничої (рудної) справи володіли багатьма виробничими функціями, які зараз виконують різні за фахом спеціалісти. До таких робіт відносять і уміння вести геодезичні зйомки, що є безпосередньою функцією маркшейдера. Пізніше вже у технікуму в  1936 р. була відкрита спеціальність – топографічна, в цей же період створена циклова комісія геодезично-маркшейдерська, яка згодом переросла в циклову комісію маркшейдерських дисциплін. 
Усі викладачі комісії мають достатньо високий науково-методичний рівень фахової підготовки, який реалізується в розробці нормативної та навчальної документації, навчально-методичних комплексів дисциплін, в позанавчальній роботі. 
Особливістю циклової комісії є те, що всі  викладачі комісії закінчили в різні роки Лисичанський гірничий технікум.
Мета циклової комісії: формування наукового та гуманістичного світогляду студентів, як майбутніх фахівців. 
 
На цикловій комісії готують спеціалістів кваліфікації технік-маркшейдер, які підготовлюються для маркшейдерського обслуговування гірничих підприємств, геологорозвідувальних робіт, робіт промислового і цивільного будівництва, будівництв підприємств енергетики, добувної і оборонної промисловості, виконує геодезичні і гідрогеологічні роботи.
Циклова комісія має в своєму розпорядженні дві лабораторії, чотири  кабінети, в яких проводяться всі види навчальних занять.
Студенти маркшейдерської спеціальності за період навчання вивчають 11 фундаментальних дисциплін, навчальний процес повністю забезпечений навчальною літературою і методичними вказівками.
Дисципліни  що викладаються на цикловій комісії:
Вступ до спеціальності 
Інженерна геодезія
Геодезія
Маркшейдерське креслення 
Маркшейдерська справа 
Охорона праці   в галузі  
Основи вищої геодезії
Топографічне креслення
Гірнича геометрія
Основи інженерної геодезії 
Організація маркшейдерських робіт
 
Навчальні практики:
Геодезична
Ознайомлювальна на гірничому підприємстві 
Маркшейдерська
Для отримання робітничої професії 
Технологічна  практика 
Переддипломна
 
Вивчення будь-якої дисципліни методично поділяється на два етапи: теоретичне навчання і практику. Для проведення лабораторних занять комісія має в своєму розпорядженні необхідний набір сучасних маркшейдерсько-геодезичних інструментів: теодоліти, нівеліри, гірокомпаси, світлодальноміри, лазерні прилади тощо. Це дозволяє студентові досконально засвоїти методику польових вимірювань на кожному з приладів. 
Що року студенти та викладачі циклової комісії беруть участь у науково – практичних конференціях, які проводяться на базі технікуму та в інших навчальних закладах. Такими подіями були:
 
•Міжнародна конференція у Донецьку,  03.06.2010р. Тема «Технічні музеї як засіб збереження світової цивілізації». Екс-міністр вугільної промисловості М.І.Щадов, присутній на конференції, визнав доповідь студентки Лозиняк Олени кращою.
 
•Рубіжанська регіональна конференція «Гуманітарний розвиток сучасної молоді». 1 місце (2010р). 
 
•Обласний конкурс в Луганську до 20-річчя незалежності України, тема «Українська Державність».
 
•Луганська обласна рада до 70-річчя Молодої гвардії 07.11.2010г., тема «Історія Молодої гвардії в документах і фотографіях».
 
•Луганська обласна наукова студентська конференція в Луганському політехнічному коледжі «Математика в професії маркшейдера».
 
 
 
 
Методична співпраця
Маркшейдерська циклова комісія має зв'язки із спорідненими кафедрами ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації України (Дніпропетровськ, Донецьк, Алчевськ, Луганськ), тісно співпрацюємо з багатьма виробничими об'єднаннями України ("Лисичанськвугілля", "Первомайськвугілля", "Орджоникідзевугілля", "Артемвугілля", "Артемсіль", "Ровенькиантрацит", "Червоноармійськвугілля"). 
У 2008 році арсенал геодезично-маркшейдерських інструментів циклової комісії збагатився за рахунок подарованих сучасних нівелірів та теодолітів, які отримало керівництво ЛГТ на чолі з директором С.І. Лотовим від Тулуба С.Б.,  міністра вугільної промисловості України. На той час делегація міністерства вугілля України  приїздила до Лисичанську з нагоди виробничих зборів на ВО «Лисичанськвугілля». 
 
Наші студенти продовжують навчання в:
 
• Національному гірничому університеті (м. Дніпропетровськ), 
• Донбаський державний технічний університет (м. Алчевськ), 
• Донецькому національному технічному університеті.
 
Де може працювати випускник циклової комісії маркшейдерських дисциплін
Випускник технік-маркшейдер  отримує спеціальність досить широкого профілю. Молодший спеціаліст - маркшейдер може займати такі посади: дільничний маркшейдер шахти, розрізу; технік-маркшейдер в проектній, в конструкторській або науково-дослідній організації; змінний, дільничний маркшейдер з будівництва підземних інженерних споруд, тунелів метрополітенів.
 
Наші випускники працюють не тільки в Україні, але і в країнах ближнього та дальнього зарубіжжя. Диплом гірничого спеціаліста-маркшейдера, дає право випускникові на ведення гірничих робіт.
Випускники циклової комісії пов'язані з роботою в різних сферах діяльності: видобуток золота, високоточні геодезичні вимірювання, спостереження за обвалами і багато інших робіт.
Ряд випускників комісії стали значимими спеціалістами, плідна професійна діяльність яких привела їх до високих посад. Серед них: Хохлов С. – займав посаду Міністра економіки Якутії, на даний час голова Законодавчої Ради Хабаровського краю,  Цацкін В. – головний  інженер нікелевого комбінату в м. Норильськ, Чередник Ю. – викладач московської Військово-повітряної інженерної академії імені М. Є. Жуковського, Вітчинніков Г.В. – завідував урядовим зв’язком  ФСБ Росії. Не дивлячись на високі посади ці люди завжди приїжджають на традиційні зустрічі в ЛГТ, які проходять цікаво, жваво та доброзичливо. Усі викладачі нашої комісії – випускники технікуму. Випускники циклової комісії завжди вважали технікум своєю рідною домівкою, тому зв’язок з викладачами триває постійно.
 
Студентське життя
Студентське життя студентів-маркшейдерів насичене і різноманітне. Студенти беруть участь у всіх конкурсах, що проводяться в технікумі: «Ну-мо дівчата», «Брейн-ринг», «Любов з першого погляду». На комісії проводиться КВК - на краще знання дисциплін, технічні конференції після  проходження практики. Студенти беруть участь у всіх спортивних заходах, в спортивних секціях.