Четвер, 20.02.2020, 18:04

Приєднуйся до нас у фейсбук Приєднуйся до нас у Instagram Готуємось до ЗНО
Категорії розділу
Спорт [21]
Спортивні новини ЛДГІЛ
Навчання [22]
Навчання ЛДГІЛ
Різне [175]
Різне
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Циклова комісія гірничих дисциплін

Пономарьов Юрій Пилипович,
голова циклової комісії розповідає про роботу свого підрозділу

Історія циклової комісії гірничих дисциплін бере свій початок з моменту відкриття Лисичанської штейгерської школи (1873р.). Штейгери - майстри гірничої (рудної) справи володіли багатьма виробничими функціями, які зараз виконують різні за фахом спеціалісти. На той час, як і зараз, підготовку штейгерів вели виключно викладачі з вищою освітою. Профільні гірничі дисципліни читали гірничі інженери. Вони самі розроблювали навчальні плани та програми навчання, які в подальшому були зразками для інших гірничих середніх навчальних закладів. Після Жовтневої революції школа була перейменована у гірниче училище та отримала усі права спеціального навчального закладу. У 1921 році гірниче училище було реорганізоване в гірничий технікум. З того часу наша циклова комісія отримала офіційну назву  - ГІРНИЧА. До її складу входили викладачі гірничої справи та гірничо-електромеханічних дисциплін. З 1939 року ГІРНИЧА циклова комісія стала самостійним методичним підрозділом.  У складі комісії завжди були викладачі з високим професійним рівнем та багатим досвідом виробничої роботи.

Нині викладачі циклової комісії гірничих дисциплін підтримують традиції, напрацьовані своїми колегами. Усі вони мають високий професійний рівень, в проведенні занять використовують сучасні освітні технології. Згідно з новими вимогами оновлюють навчально-методичне забезпечення дисциплін, які викладаються на цикловій комісії. Своїм кредо викладачі  обрали гасло ВИКЛАДАЧ - ЦЕ ОСОБИСТІСТЬ І МАЙСТЕР СВОЄЇ СПРАВИ. Викладачі-гірники працюють за принципом «Розвивати талант душі та пам'ятати, що добро - це зло, якщо воно миттєве; у житті добрим треба бути завжди». 

На цикловій комісії готують спеціалістів кваліфікації гірничий технік-технолог. 

Циклова комісія має в своєму розпорядженні лабораторію гірничих машин та комплексів, чотири  кабінети, в яких проводяться всі види навчальних занять.  

 

Студенти гірничої спеціальності за період навчання вивчають фахові дисципліни:

Дисципліни,  які викладаються на цикловій комісії:

Вступ до спеціальності 

Основи гірничого виробництва 

Спорудження гірничих виробок 

Технологія підземної розробки корисних копалин 

Руйнування гірських порід 

Процеси підземних гірничих робіт

Аерологія виробок

Переробка та збагачення корисних копалин

Основи охорони праці

Охорона праці в галузі 

Навчальні практики:

Для отримання робітничої професії

Ознайомлювальна на гірничому підприємстві 

З вивчення гірничо-шахтного обладнання на навчальному  полігоні (підприємстві) 

Технологічна  практика 

Переддипломна

Вивчення будь-якої дисципліни методично поділяється на два етапи: теоретичне навчання і практику. Для проведення лабораторних занять комісія має в своєму розпорядженні все необхідне обладнання та прилади.

Гірничі техніки-технологи мають можливість продовжувати навчання в університетах:

• Національному гірничому університеті (м. Дніпропетровськ), 

• Донбаському державному технічному університеті (м. Алчевськ), 

• Донецькому національному технічному університеті.

Циклова комісія ГІРНИЧИХ ДИСЦИПЛІН співпрацює з виробництвами «Лисичанськвугілля», «Первомайськвугілля», «Орджоникідзевугілля», «Артемвугілля», "Артемсіль", "Ровенькиантрацит", «Червоноармійськвугілля».

Випускник гірничий технік-технолог може виконувати обов’язки гірничого  майстра видобувної   дільниці, гірничого  майстра з   ремонту гірничих  виробок, гірничого майстра дільниці підготовчих робіт,  гірничого   майстра    дільниці  вентиляції  і техніки безпеки, може займати первинні посади диспетчера внутрішньошахтового (шахтового) транспорту, техніка з аварійно-рятувальних робіт, хронометражиста на підземних роботах. 

Серед випускників техніків-технологів є особистості, плідна професійна діяльність яких привела їх до високих посад. Серед них Івонін Михайло  – займає посаду генерального директора інституту водоочисних технологій. Випускники циклової комісії завжди вважали технікум своєю рідною домівкою, тому зв’язок з викладачами триває постійно.

Студентське життя

Студентське життя студентів гірничої справи насичене і різноманітне. Студенти беруть участь у всіх конкурсах, що проводяться в технікумі: «Ну-мо хлопці», «Брейн-ринг», «Любов з першого погляду». Студенти беруть участь у всіх спортивних заходах, відвідують  спортивні секції.

Методична співпраця

Циклова комісія має зв'язки із спорідненими цикловими комісіями Стаханівського промислово-економічного технікуму, Ровеньківським техніко-економічним коледжем. Під час співпраці  викладачі обговорюють питання змісту курсових, дипломних проектів спеціальності «Підземна розробка корисних копалин», вирішують спеціальні питання  щодо викладання фахових дисциплін.

Традиційними заходами в роботі циклової комісії є тижні з ОХОРОНИ ПРАЦІ. У цей період проходять конференції, виставки літератури, відкриті заняття викладачів циклової комісії, проходять практичні напрацювання з надзвичайних ситуацій. У заходах беруть участь представники Північної Державної регіональної гірничотехнічної інспекції вугільної промисловості України та керівники з  охорони праці ВО   Лисичанськвугілля.

Щорічно викладачі циклової комісії відвідують Міжнародну спеціалізовану виставку вуглевидобувних і переробних технологій та обладнання «Вугілля-Майнінг». Експонати представлені у виставочному центрі «Експо-Донбас» в м. Донецьк.