Вівторок, 29.09.2020, 14:24

Приєднуйся до нас у фейсбук Міністерство освіти і науки України ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ Готуємось до ЗНО Безпечний інтернет
Категорії розділу
Спорт [23]
Спортивні новини ЛДГІЛ
Навчання [29]
Навчання ЛДГІЛ
Різне [214]
Різне
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
kristall-2007
Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Циклова комісія геологорозвідувальних дисциплін

 
Мітрохіна Олена Володимирівна ,
голова циклової комісії, розповідає про роботу свого підрозділу

Історія циклової комісії ГЕОЛОГОРОЗВІДУВАЛЬНИХ  дисциплін бере свій початок з моменту створення Лисичанської штейгерської школи.  

На той період не існувало самостійного методичного підрозділу з геологічних дисциплін, але «Геологія»  була обов’язковим предметом в навчальній програмі підготовки штейгерів. Згідно з «Историческия и статистическия заметками в Лисичанской штейгерской школе за время ея существования (1872 -1910г.г.)» існувала інструкція, яка визначала перелік навчальних предметів для підготовки штейгерів. В цьому списку серед геологічних стоять два предмета: геологія, петрографія. Причому в інструкції стисло наводилась програма предметів. «Мінералогія» - кристаллография. Описательная часть. Изучение минералов по образцам; «Петрографія» – распознавание горных пород и минералов; «Геология» - основание геологии с ближайшим указанием образования и напластования пород Донецкой каменноугольной области. Для викладання предметів «Геологія, «Петрографія» в школі існувала мінералогічна колекція.

У 1876 році, з клопотання Ради школи, в розподілі геологічних предметів була зроблена зміна: «Петрографію» було віднесено до курсу «Геології» на четвертий рік навчання штейгерів, «Мінералогію» стали викладати як окремий предмет на третьому році. Такий розподіл дисциплін та навчального часу на їх вивчення зберігався аж до 40-х років  20-го століття.

Серед випускників Лисичанської штейгерської школи було багато видатних людей. Один з них Медведєв Олександр Никифорович, перший випускник школи, мав незвичайний розум, людина зі здібностями до наукового пошуку. Він  створив теорію «Образования минеральных кристаллов». Ця праця привернула увагу великого російського вченого Д.І. Менделєєва, який на Лондонському з’їзді хіміків згадав про теорію виникнення мінеральних кристалів та назвав її автора – Медведєва О.Н. 

У тридцятих роках 20-го століття Лисичанський гірничо-індустріальний фаховий коледж  мав потужну матеріальну базу. Оснащення лабораторій на той час було кращим серед гірничих технікумів Радянського Союзу. Особливо багатою була колекція геологічного та мінералогічного кабінетів. З цього періоду вже існував об’єднаний  методичний підрозділ ГЕОЛОГО-МАРКШЕЙДЕРСЬКА ЦИКЛОВА КОМІСІЯ в загальному ряді чотирьох циклових комісій технікуму. 

Багата навчально-лабораторна база технікуму, зв'язок з діючими підприємствами регіонів Донбасу з професійних питань  сприяли плідній праці викладачів геологічного профілю в розробці навчально-методичного забезпечення фахових дисциплін. Ці напрацювання склали добру  частину великої роботи ЛГІФК з виділення його як опороно-показового навчального закладу щодо керівництва навчально-методичною роботою гірничих технікумів СРСР в періоді 1932/33 роки.  Таким чином, нові покоління викладачів нашої циклової комісії отримали багату  спадщину для подальшої якісної роботи з навчання студентів. З 1939 року навчальний заклад нараховував вже  сім циклових комісій. Викладачів геологічних дисципліни об'єднали  до  ГЕОЛОГО-МІНЕРАЛОГІЧНОЇ циклової комісії. 

Нині викладачі циклової комісії ГЕОЛОГОРОЗВІДУВАЛЬНИХ дисциплін підтримують традиції, напрацьовані своїми колегами. Так, прихід у технікум  викладача геологічних дисциплін Кірієнко М.Ф. ознаменував початок створення геологічного музею. Це був  1948 рік. Зараз колекція музею містить понад 3000 експонатів, займає приміщення 140 м2 і є гордістю Лисичанського гірничого технікуму. Екскурсії в музеї  проходять постійно. Протягом 3-х років, з 2002 по 2005 в музеї була проведена реконструкція під керівництвом викладача геологорозвідувальних дисциплін Марченко І.М. 

Викладачі циклової комісії мають високий професійний рівень, в проведенні занять використовують сучасні освітні технології. Згідно з новими вимогами оновлюють навчально-методичне забезпечення дисциплін, які викладаються на цикловій комісії. Своїм кредо викладачі  обрали гасло «У БУДЬ-ЯКІЙ СИТУАЦІЇ ЗАЛИШАТИСЯ ЛЮДИНОЮ». Викладачі  геологічних  та бурових   дисциплін  працюють за принципом «СІЯТИ РОЗУМНЕ, ДОБРЕ, ВІЧНЕ. ЗНАННЯ – НАЙПРИГАРНІШЕ ІЗ ПОРИВАНЬ. ВСІ ПРАГНУТЬ ДО НЬОГО, САМО Ж ВОНО НЕ ПРИХОДИТЬ». 

На цикловій комісії готують спеціалістів кваліфікації технік-геолог та технік-технолог. 

В своєму розпорядженні комісія геологорозвідувальних дисциплін має лабораторію «Методи досліджень мінеральної сировини та мінералогії і петрографії», «Геофізичні дослідження в свердловинах», «Бурового устаткування та промивки свердловин»,  п’ять   кабінетів, в яких проводяться всі види навчальних занять, навчання також проходить на навчальному буровому полігоні, геодезичному та геологічному полігоні, в геологічному музеї.  

Дисципліни,  які викладаються на цикловій комісії

Студенти геологічної спеціальності за період навчання вивчають фахові дисципліни:
Загальна геологія 
Кристалографія та мінералогія 
Палеонтологія та історична геологія
Основи буріння та гірничої справи 
Петрографія та літологія 
Структурна геологія та геокартування 
Корисні копалини 
Пошуки та розвідка родовищ корисних копалин
Основи гідрогеології та інженерної геології
Геохімія та геохімічні методи 
Методи дослідження мінеральної сировини 
Шахтна геологія 
Дослідження родовищ вугілля 
Основи геофізики

Навчальні практики
Геолого-геоморфологічна 
Користувач персонального комп’ютера 
Геологозйомочна 
З геологічної документації 
З комп’ютерної обробки геологічної інформації 
Для набуття робітничої професії 
Виробнича практика 
Технологічна  практика

Студенти спеціальності «Буріння свердловин» за період навчання вивчають фахові дисципліни:
Вступ до спеціальності 
Загальна геологія 
Буріння свердловин 
Промивка свердловин 
Бурове устаткування 
Охорона праці в галузі 
Економіка та організація геологорозвідувальних робіт 
Бурове електрообладнання 
Основи автоматизації буріння свердловин 
Геофізичні дослідження у свердловинах 
Техніка і технологія видобутку нафти і газу 
Будова й експлуатація вантаж. автомобіля 
Правила дорожнього руху 
Основи гірничої справи 
Гідрогеологія та інженерна геологія
Основи керування автомобілем і безпека дорожнього руху 
Навчальні практики 
Слюсарна практика 

Для отримання робітничої  професії 
Бурове  обладнання
Ознайомча на бурових підприємствах
Практичне керування транспортним засобом
Виробничі практики 
Технологична  
Переддипломна 

Вивчення будь-якої дисципліни методично поділяється на два етапи: теоретичне навчання і практику. Для проведення лабораторних занять комісія має в своєму розпорядженні все необхідне обладнання та прилади.

Техніки-геологи мають можливість продовжувати навчання в Національному технічному університеті Дніпровська політехніка (м. Дніпро), 

Підготовка ТЕХНІКІВ-ГЕОЛОГІВ здійснюється для професійної діяльності в геологічній галузі з метою організації та виконання всіх видів робіт, пов'язаних з пошуками і розвідкою родовищ корисних копалин, а також виробництва геологічного контролю за виконанням гірничо-бурових робіт. Вони можуть працювати в малих підприємствах та комерційних фірмах геологічного профілю, що ведуть роботи з пошуків, розвідки та розробки родовищ корисних копалин. Молодший спеціаліст-геолог може працювати техніком-геологом польових робіт, лаборантом, техніком-геологом камеральних робіт, техніком-картографом. 

Техніки-технологи підготовлюються для професійної діяльності в геологічній галузі з метою організації та виконання всіх видів робіт, пов'язаних з бурінням, експлуатацією і технічним обслуговуванням свердловин. Молодший спеціаліст  технік з буріння може займати такі посади:

Майстер буровий (глибокого, розвідувального, структурно-пошукового) буріння;
Майстер із складних робіт в бурінні свердловин;
Майстер з ремонту свердловин (капітального, підземного);
Майстер бурової дільниці (служби, цеху);
Завідувач глиногосподарством;
Майстер буровий свердловин;
Начальник установки (бурової)
Начальник дільниці; 
Начальник загону (бурового)
Технічний керівник геологічної партії;
Технік з буріння.

Диплом  техніка з буріння надає можливість отримати права ВОДІЯ КАТЕГОРІЇ «С».