П`ятниця, 16.04.2021, 05:36

Приєднуйся до нас у фейсбук Міністерство освіти і науки України ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ Готуємось до ЗНО Безпечний інтернет сайт Науковометодичного центру ВФПО
Категорії розділу
Спорт [23]
Спортивні новини ЛДГІЛ
Навчання [32]
Навчання ЛДГІЛ
Різне [296]
Різне
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Циклова комісія фізико-математичних дисциплін та інформатики

 

Лабєнкова Тетяна Василівна,
голова циклової комісії розповідає про роботу свого підрозділу

Історія циклової комісії «Фізико-математичних дисциплін та інформатики» має ту ж  тривалість, що  історія Лисичанського гірничого коледжу і нараховує більше 145 років. Математичні дисципліни були основою для підготовки штейгерів і випереджали вивчення «Геодезії», «Гірничого мистецтва», «Маркшейдерського мистецтва».  
Про викладання математики в «Историческия и статистическия заметки о Лисичанской штейгерской школе за время ея существования 1872 – 1910г.г.» викладачам математики  відведено особливе місце. Так, автор заміток пише «Первым преподавателем математики был назначен Ф. Г. Подоба … Впоследствии был инспектором народных училищ…. В 1880 году на должность преподавателя математики был назначен студент 2-го курса Университета по математическому факультету Пётр Данилович Сергеев, выдержавший особый экзамен на учителя математики средних учебных заведений. … Этот энергичный и трудолюбивый преподаватель за время своего служения в школе, кроме своих прямых обязанностей исполнял и другие. Так, он много раз исполнял обязанности Управляющего школой, каждый почти год, за отсутствием кого-либо из преподавателей, читал их предметы и большею частью безвозмездно… Добросовестным исполнением своих учительских обязанностей, толковым и ясным способом преподавания математических предметов Сергеев заслужил славу опытного и умелого преподавателя». 
Надалі Сергєєв П.Д. був у чині Титулярного Радника та мав орден Станіслава 3 ступеню та Анни 3 ступеню, а також медаль в пам'ять царювання Олександра ІІІ.
На той час з 2-го класу навчання в штейгерській школі викладались «Арифметика», «Алгебра», «Геометрія», «Тригонометрія», «Фізика». Викладання алгебри та геометрії з першого класу було дозволено в 1891 році Міністерством Державного Майна. Це питання порушив викладач Сергєєв П.Д. на Раді Школи. Свої мотиви він виклав в доповідній записці, в якій обґрунтував необхідність викладання цих дисциплін з 1 класу відділивши 2 уроки на алгебру та геометрію з шести уроків арифметики  для більш якісного навчання майбутніх штейгерів.
Викладачі фізико-математичного напряму стали самостійним методичним підрозділом  тільки на початку 30-х років 20-го сторіччя. Почала існувати циклова комісія фізико-математичних дисциплін. Викладачі комісії вносили свої напрацювання до  навчально-методичного фонду технікуму, приймали участь у роботі з удосконалення навчальних планів та програм. 
Викладачі фізико-математичної циклової комісії завжди були знавцями своєї справи, переносили з покоління в покоління досвід, уміння працювати з молоддю, якісно навчати знанням майбутніх гірничих техніків. В історичній довідці до 100-річчя ЛГТ відзначена робота викладачів після воєнного періоду, які внесли багато сил, знань та умінь в покращення навчального процесу. Серед них багато викладачів нашої циклової комісії: Гуц Зінаїда Андріївна, викладач фізики; Денесюк Карп Якович, викладач математики; Полторацький Ілля Степанович, викладач математики; Гусєва Зінаїда Клвментьєвна, викладач математики.
Зараз циклова комісія має назву комісія ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН ТА ІНФОРМАТИКИ. Викладачі нинішньої циклової комісії продовжують підтримувати традиції майстерності, напрацьовані попередніми поколіннями викладачів математики та фізики. Викладачі циклової комісії для своєї роботи вибрали девіз  «Навчаючи інших, мі вчимося самі» (вираз Сенеки), а кредо викладачів «Посередній вчитель підносить істину, а хороший – вчить її знаходити». 
Вік викладачів циклової комісії різний, але всі вони складають дружній колектив колег однодумців. Вони впроваджують прикладну та професійну спрямованість викладання математики, інформатики, використовують інформаційно-комунікативні технології та орієнтовані форми навчання математики і фізики, спрямовані на активізацію самостійної навчально-пізнавальної діяльності студентів, готовності до самоосвіти. Викладачі циклової комісії постійно працюють над пошуком нових і удосконалених прийомів і засобів навчального циклу фізико-математичних дисциплін. Процес цієї роботи супроводжується тісною співпрацею з викладачами фахових дисциплін.

На цикловій комісії викладаються предмети та дисципліни:

Математика Фізика
Вища математика, Основи вищої математики 
Інформатика
Комп'ютерне проектування
Інформаційні системи і технології на підприємстві 
Інформаційне забезпечення економічної діяльності
Обробка маркшейдерської інформації на ПЕОМ
Комп’ютерна  обробка  геологічної інформації
Комп’ютерна обробка екологічної інформації 

У своєму розпорядженні комісія фізико-математичних дисциплін і інформатики дисциплін має лабораторії фізики, інноваційних технологій. 

Кабінети: 
Математики (2 кабінети);
Вищої математики;
Фізики;
Природничих наук;
2 комп’ютерні зали. 


Студентське життя

Життя циклової комісії фізико-математичних дисциплін і інформатики насичено подіями з участю студентів. Так, під час проведення щорічного тижня циклової комісії проводяться цікаві заходи такі, як брейн-ринг, науково-технічні конференції, математичні конкурси, практичні конференції, внутрішньо-технікумівські олімпіади з математики, тематичні виховні години з математики. Переможці цих заходів завжди отримують подарки та пошану від викладачів циклової комісії. 

 


Методична співпраця

Викладачі циклової комісії приймають активну участь в роботі обласного методичного об’єднання математичних дисциплін. Так, у 2013 році викладач Соболь В.С. успішно виступив з власною розробкою електронного підручника на ОМО в м. Сєверодонецьку, яка отримала 1 місто.  
У 2007 – 2008 навчальному році викладачі математики Лабєнкова Т.В., Некрасова В.Ф. прийняли участь в обласному конкурсі-огляді педагогічних освітніх інновацій у формах, методах, технологіях навчання та виховання у ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Луганської області. У 2008-2009 викладачі математики Соболь В.С., Савкова О.Б. прийняли участь в обласному конкурсі-огляді «Гуманізація освіти: диференціація та індивідуалізація навчання та виховання».
Періодично з ініціативи викладача Лабєнкова В.А. в технікумі проходить конференція з енергозберігаючих технологій,  на яку завжди запрошують представників міськвиконкому.