Субота, 14.12.2019, 04:16

Приєднуйся до нас у фейсбук Приєднуйся до нас у Instagram Готуємось до ЗНО
Категорії розділу
Спорт [21]
Спортивні новини ЛДГІЛ
Навчання [20]
Навчання ЛДГІЛ
Різне [158]
Різне
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Циклова комісія електромеханічних дисциплін

Мирний Валентин Миколайович,
голова циклової комісії розповідає про роботу свого підрозділу

Історія циклової комісії ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ  дисциплін бере свій початок з 1921 року.  

На той період методична робота викладачів електромеханіки об’єднувалась з роботою викладачів гірничої справи у цикловій комісії ГІРНИЧА. А випускаюча спеціальність називалась ГІРНИЧО-МЕХАНІЧНА. На той час технікум вже мав славу як навчальний заклад з високим рівнем підготовки спеціалістів гірничої справи. Багата навчально-лабораторна база технікуму, зв'язок з діючими підприємствами регіонів Донбасу з професійних питань  сприяли плідній праці викладачів електромеханічного профілю в розробці навчально-методичного забезпечення фахових дисциплін. Ці напрацювання склали добру  частину великої роботи ЛГТ з виділення його як опороно-показового навчального закладу щодо керівництва навчально-методичною роботою гірничих технікумів СРСР в періоді 1932/33 роки.  Таким чином, нові покоління викладачів нашої циклової комісії отримали багату  спадщину для подальшої якісної  роботи з навчання студентів. 

У 1939-40 навчальному році у технікумі працювали 7 циклових комісій, до складу яких надходила ГІРНИЧО-ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА вже як самостійний методичний підрозділ.

Нині викладачі циклової комісії ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ дисциплін підтримують традиції, напрацьовані своїми колегами. Усі вони мають високий професійний рівень, в проведенні занять використовують сучасні освітні технології. Згідно з новими вимогами оновлюють навчально-методичне забезпечення дисциплін, які викладаються на цикловій комісії. Своїм кредо викладачі  обрали гасло ЗАЛИШАТИСЯ ВІРНИМ СВОЄМУ СЛОВУ ТА ДОСЯГАТИ ЗАДУМАНОГО. Викладачі-електромеханіки працюють за принципом «ВИКЛАДАЧ ПРАЦЮЄ НАД  ВІДПОВІДАЛЬНОЮ ЗАДАЧЕЮ  -  ВІН ФОРМУЄ ЛЮДИНУ». 

На цикловій комісії готують спеціалістів кваліфікації технік-електомеханік

В своєму розпорядженні комісія електромеханічних дисциплін має лабораторію гірничих машин та комплексів, гірничої механіки, гірничої електротехніки, рудникової автоматики, рудникового транспорту, шість  кабінетів, в яких проводяться всі види навчальних занять.  

Студенти гірничої спеціальності за період навчання вивчають фахові дисципліни:

Дисципліни,  які викладаються на цикловій комісії:

Гірнича механіка 

Рудниковий транспорт 

Гірничі машини і комплекси 

Рудникова автоматика 

Гірнича електротехніка 

Монтаж і ремонт гірничого обладнання 

Охорона праці в галузі 

Електромашини та електропривід 

Вступ до спеціальності 

Навчальні практики

Слюсарно-механічна 

Ознайомлювальна на гірничому підприємстві 

По вивченню гірничо-шахтного обладнання на навчальному полігоні (підприємстві)

Для отримання робітничої професії 

Виробничі практики 

Технологічна  практика 

Переддипломна

Вивчення будь-якої дисципліни методично поділяється на два етапи: теоретичне навчання і практику. Для проведення лабораторних занять комісія має в своєму розпорядженні все необхідне обладнання та прилади.

  Техніки-електромеханіки мають можливість продовжувати навчання в університетах:

• Національному гірничому університеті (м. Дніпропетровськ), 

• Донбаському державному технічному університеті (м. Алчевськ), 

• Донецькому національному технічному університеті.

Циклова комісія ЕЛЕКТОМЕХАНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН співпрацює з виробництвами «Лисичанськвугілля», «Первомайськвугілля», "Артемсіль", «Ровенькиантрацит», «Червоноармійськвугілля».

Підготовка ТЕХНІКІВ-ЕЛЕКТРОМЕХАНІКІВ здійснюється для роботи на шахтах вугільної, гірничорудної промисловості на первинних посадах механіка   автоматизації, механіка автоматичного газового захисту, механіка допоміжної дільниці, механіка дільниці очисних або підготовчих робіт, заступника головного механіка шахти. 

Студентське життя

Студентське життя студентів електромеханічної справи насичене і різноманітне. Студенти беруть участь у всіх конкурсах, що проводяться в технікумі: «Ну-мо хлопці», «Брейн-ринг», «Любов з першого погляду». Студенти беруть участь у всіх спортивних заходах, відвідують  спортивні секції. Багато хлопців спеціальності брало участь у роботі будівельного загону «Іскра». Їх праця  була відзначена як відмінна керівництвом технікуму, відділом по справах сім'ї, молоді та спорту м. Лисичанську. 

  

Методична співпраця

Циклова комісія має зв'язки із спорідненими цикловими комісіями Стаханівського промислово-економічного технікуму, Ровеньківським техніко-економічним коледжем. Під час співпраці  викладачі обговорюють питання змісту курсових, дипломних проектів спеціальності «Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв», вирішують спеціальні питання  щодо викладання фахових дисциплін.

Щорічно викладачі циклової комісії відвідують Міжнародну спеціалізовану виставку вуглевидобувних і переробних технологій та обладнання «Вугілля-Майнінг». Експонати представлені у виставочному центрі «Експо-Донбас» в м. Донецьк.