Вівторок, 29.09.2020, 14:44

Приєднуйся до нас у фейсбук Міністерство освіти і науки України ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ Готуємось до ЗНО Безпечний інтернет
Категорії розділу
Спорт [23]
Спортивні новини ЛДГІЛ
Навчання [29]
Навчання ЛДГІЛ
Різне [214]
Різне
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
kristall-2007
Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Циклова комісія екологічних дисциплін

Зьома Ірина Анатоліївна,
голова циклової комісії, розповідає про роботу свого підрозділу

Циклова комісія ЕКОЛОГІЧНИХ  дисциплін порівняно молода. Вона почала своє існування у 1991 році разом з відкриттям спеціальності «ПРИКЛАДНА ЕКОЛОГІЯ». Необхідність підготовки фахівців екологічного профілю і, відповідно, існування циклової комісії екологічних дисциплін у Лисичанському гірничому технікумі була продиктована проблемами загрозливого забруднення довкілля різними токсикантами в нашому промисловому регіоні у 80-90-х роках ХХ століття. До того ж, наслідки Чорнобильської аварії, які змінили не тільки довкілля, але й свідомість українців про відповідальне відношення щодо техногенної діяльності.

Формування екологічного мислення - це складна та багатопланова задача, розв'язання якої неможливе без фундаментального наукового підходу, без усвідомлення загрози співіснуванню живої та неживої природи в ситуації, що склалася, без широкої та глибоко продуманої освіти.

Мету ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ сьогодні можна сформулювати так: від освіти про навколишнє середовище - до освіти для навколишнього середовища.

Колектив викладачів циклової комісії екологічних дисциплін складався на протязі більш ніж 20 років. І зараз це стійкий конгломерат спеціалістів, діяльність яких скоординована на реалізацію актуальних цілей і завдань усіх видів навчальної діяльності. Вони постійно та ефективно використовують свій інтелектуальний та організаційний потенціал, творчо працюють зі студентами.

Викладачі циклової комісії мають високий професійний рівень, в проведенні занять використовують сучасні освітні технології. Згідно з новими вимогами оновлюють навчально-методичне забезпечення дисциплін, які викладаються на цикловій комісії. 

Значна увага при навчанні екологічним дисциплінам приділяється практичній діяльності студентів, що втілює в собі результати і висновки теоретичного опанування матеріалом  дисциплін. 

Для проведення дослідницьких робіт комісія має у своєму розпорядженні хімічні реактиви, прилади контролю довкілля: хроматограф, шумомір, газоаналізатори, аспіратори та інші, що дозволяє студентам досконало засвоїти методики проведення хімічних аналізів та працювати з приладами.
Педагогічне кредо циклової комісії: «Учить сегодня – сложная задача,  ученье как вершина, нас зовет быть современным, грамотным, а это значит – учить себя, чтоб двигаться вперед!»

Циклова комісія готує спеціалістів кваліфікації ТЕХНІК-ЕКОЛОГ. 
Навчальні заняття проводяться у спеціалізованих аудиторіях. 
В своєму розпорядженні комісія екологічних дисциплін має:
лабораторії 
«Хімія та хімічний аналіз», «Прилади дослідження довкілля»;
Кабінети
«Природничі науки» (біологія, географія, кліматологія та метеорологія),
«Раціональне природокористування та прилади дослідження стану навколишнього середовища», «Основи екології», «Економіка природокористування та екологічне право», «Хімія та хімічний аналіз», «Методи екологічних досліджень і картування», «Системи технологій».
    
Дисципліни,  які викладаються на цикловій комісії:

Вступ до спеціальності 
Вища математика
Фізика
Загальна біологія
Загальна хімія
Аналітична хімія
Фізико-хімічний аналіз
Загальна екологія
Безпека життєдіяльності
Метеорологія і кліматологія
Інформатика
Геологія з основами геоморфології
Гідрологія з основами гідрогеології
Грунтознавство
Основи охорони праці
Екологічний моніторинг
Основи метрології та стандартизації
Охорона навколишнього середовища
Комп’ютерна обробка екологічної інформації
Основи екологічного права
Геохімія довкілля
Раціональне природокористування та охорона навколишнього середовища
Економіка природокористування
Основи екологічного права і експертиза
Методи еколого-геологічних досліджень
Прилади і методи дослідження стану навколишнього середовища
Системи технологій
Основи урбоекології
Екогеологічне картування
Основи геодезії і топографії   
Охорона праці в галузі
Раціональне використання і охорона водних ресурсів
Відходи виробництва

Практичне навчання
Користувач персонального комп’ютера
Для отримання робітничої професії
Хімічний аналіз
Прилади дослідження стану довкілля
Методика еколого-геологічних досліджень
Грунтознавство
Обробка екологічної інформації на ПЕОМ 
Технологічна практика

Вивчення будь-якої дисципліни методично поділяється на два етапи: теоретичне навчання і практику. Для проведення лабораторних занять комісія має в своєму розпорядженні все необхідне обладнання та прилади.

Підготовка ТЕХНІКІВ-ЕКОЛОГІВ здійснюється для роботи в галузі охорони і раціонального використання водних ресурсів, земель, охорони атмосферного повітря, охорони і раціонального використання природних ресурсів, радіаційній безпеці, в екологічній експертизі. Може займати посади техніка-еколога, дозиметри ста, лаборанта хімічного аналізу.

Студентське життя
Студентське життя студентів екологічної спеціальності насичене і різноманітне. Студенти беруть участь у всіх конкурсах, що проводяться в технікумі: «Ну-мо хлопці», «Брейн-ринг», «Любов з першого погляду». Студенти беруть участь у всіх спортивних заходах, відвідують  спортивні секції. 

ЩО КАЖУТЬ СТУДЕНТИ про навчання на спеціальності «ПРИКЛАДНА ЕКОЛОГІЯ» :
- Мені подобається вчитися: цікаві предмети, досвідчені викладачі! 
(Іра , 3 курс)
- Дуже цікаво на практиках: «Хімічний аналіз», «Для отримання робітничої професії», де ми працюємо як справжні лаборанти, самі проводимо аналізи води і багато іншого 
(Женя, 3курс)
- Група класна, та й взагалі –  здорово у нас ! 
(Маргарита, 2 курс)
- Мене привела сюди доля: мені здається - це те, що я шукала ! 
(Аня, 2 курс)
- Турбота про довкілля 
(Настя, 3 курс)
- Хочу створити свій екологічний центр 
(Юля, 3 курс )
- Я прийшла сюди за знаннями з хімії, і я їх отримала на своїй спеціальності, де хімія тісно пов'язана з екологією 
(Ганна, 4 курс)
- Я вступила на спеціальність «Прикладна екологія», тому що мені небайдуже ставлення людей до природи, я б хотіла щось змінити! 
(Наташа, 3 курс)

Святкування цикловою комісією Дню навколишнього середовища України стало давно традиційною подією. В цей період проходить ряд заходів, в яких активно беруть участь викладачі комісії, студенти.  

Методична співпраця

Циклова комісія екологічних дисциплін  має зв'язки із спорідненими кафедрами Донецького національного технічного університету, Інститутом хімічних технологій (м. Рубіжне) Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Технологічним інститутом Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк), Східноукраїнським національним університетом імені Володимира Даля.